Stronie na kolanach – derby dla Chełmu!

W ubiegłą sobotę [22.05.2022r.] odbyła się 22 kolejka Wadowickiej klasy B gr.I. Nie był to zwykły mecz ligowy, ponieważ rywalizowały ze sobą dwie sąsiednie drużyny z naszej gminy Chełm Stryszów oraz Żarek Stronie. Zawodnicy obu zespołów byli bardzo zmotywowani przed tym spotkaniem.
Spotkanie szybko ułożyło się na korzyść Chełmu po tym jak w 8 min. R. Bartosz wyprowadził Chełm na prowadzenie. Drugie trafienie Rafał dołożył w 24min. po idealnym prostopadłym podaniu z środka pola. Bartosz tylko przyjął piłkę i płaskim strzałem pokonał bramkarza Stronia. Przed przerwą R. Bartosz dołożył trzecie trafienie kompletując klasycznego hattrick’a.
W drugiej połowie Żarek mocniej przycisnął nasz zespół wychodząc wysokim pressingiem. W 39 min nasz obrońca dopuścił się faulu w własnym polu karnym, a sędzia odgwizdał rzut karny. Kapitan Żarka z zimną krwią zamienił go na bramkę. Przez długi czas żadna z drużyn nie mogła strzelić więcej bramek. Dopiero w 88 min meczu R. Bartosz samotnym rajdem minął kilku obrońców i wpisał się po raz czwarty na listę strzelców. Kilka minut później ten sam zawodnik miał kolejną sytuację bramkową. Obrońcy gości starając się odebrać mu piłkę dopuścili się faulu w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł T.Pilch, który pewnym strzałem trafił do siatki. Po tej bramce sędzia ostatni raz zagwizdał w tym spotkaniu. Wygrywamy 5:1.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową walkę i dobre widowisko. Kibicom obu drużyn za przybycie i wsparcie.

Chełm Stryszów 5:1 Żarek Stronie
R. Bartosz x5
T.Pilch (k)

Skład: D. Kwartnik, P. Radomski (c), R. Ogarek, M. Łypik, R. Mikołajek, M. Kluza (K. Stawowy), T. Pilch, S. Wiewióra (M. Kluza), R. Marcowski, P. Worytko (P. Marcowski), R. Bartosz

Fotorelacja: Justyna Wróbel & Patrycja Leśniak

Bądź na bieżąco i obserwuj nas na portalach społecznościowych klikając w ikonkę: