6 bramek i 3 pkt. dla Chełmu!

W ubiegły weekend [10.04.2022r.] nasi seniorzy wybiegli na stryszowską murawę aby rozegrać 16 – kolejkę Wadowickiej klasy - B gr. I. Tym razem rywalem Chełmu była drużyna Świtu Osielec. Nasi zawodnicy podeszli do tego meczu bardzo poważnie i za wszelką cenę chcieli zdobyć komplet punków.
          Od pierwszy minut nasi seniorzy rzucili się do zdobycia bramki. Na efekty nie trzeba było długo czekać ponieważ, w 15 minucie meczu S. Wiewióra zagrał długą piłkę za obrońców gości. R. Bartosz, który w tym spotkaniu występował na pozycji napastnika wygrał pojedynek szybkościowy z defensorami Osielca i bez większych trudności posłał piłkę do siatki rywali. Po tej bramce Chełm starał się strzelić kolejne. Szansę na podwyższenie wyniku miał m.in. P. Marcowski, S. Wiewióra, T.Pilch czy R. Bartosz.
Niestety w pierwszej połowie nie udało się naszym zawodnikom już podnieść prowadzenia, za to Świt Osielec po jednym z swoich kontrataków wywalczył rzut karny.
Nasz bramkarz Kabi był bliski obronienia jedenastki, jednak napastnik Osielca tak mocno uderzył piłkę, że przełamało ręce naszemu bramkarzowi i piłka wpadła do bramki. Mamy wynik 1:1.
Do przerwy wynik meczu nie uległ zmianie.
          W drugiej połowie nasi piłkarze prowadzili grę, tworząc sobie znakomite okazje do podniesienia prowadzenia. Udało się to za sprawą naszego SUPER rezerwowego M. Franik, który w 60 minucie pojawił się na boisku, a już 2 min później wpisał się na listę strzelców. Chełm coraz odważniej atakował bramkę gości. W 70 min. M. Franik świetnym prostopadłym podaniem obsłużył wychodzącego na wolne pole T. Pilch, który wślizgiem pokonał bramkarza Świtu. Chełm 3:1 Osielec.
Kilkanaście minut później, jeden z naszych środkowych pomocników wywalczył piłkę i posłał długie podanie za linię obrony. Do piłki dopadł kolejny raz Franik i zagrał wzdłuż pola karnego do wbiegającego R. Bartosza, który posłał piłkę do pustej bramki. Ostatnim strzelcem, który wpisał się na listę strzelców w tym spotkaniu był M. Pawłowski, który na boisku pojawił się w 75 min, a 14 minut temu celebrował zdobytą bramkę. R. Marcowski dośrodkował piłkę z lewej strony, a Pawłowski świetnie nabiegł i płaskim strzałem zaskoczył bramkarza Osielca. Nasi zawodnicy po dobrej grze zwyciężają 5:1.

Chełm Stryszów 5:1 Świt Osielec
R. Bartosz x2
M. Franik
T. Pilch
M. Pawłowski

Skład: D. Kwartnik, T. Studnicki (F. Stoczek), P. Radomski (c), M. Łypik, R. Mikołajek, M. Kluza (M. Pawłowski), T. Pilch,
S. Wiewióra, R. Marcowski (K. Stawowy), P. Marcowski (M.Franik), R. Bartosz

Gratulujemy naszym seniorom wysokiego zwycięstwa. Wam drodzy kibice dziękujemy, że jak zwykle nas nie zawiedliście i wspieraliście nas z trybun.

Fotorelacja: Justyna Wróbel & Patrycja Leśniak