Chełm lepszy o jedną bramkę w derbach Gminy Stryszów!

W ubiegłą niedzielę [10.10.2021 r.] nasi seniorzy rozegrali jeden z cięższych wyjazdowych meczy w tej rundzie. Naszym rywalem był Żarek Stornie.
        Od pierwszych minut gospodarze grali z kontry, a nasi zawodnicy dłużej utrzymywali się przy piłce. Chełm starał się grać dużo dłuższych piłek do skrzydeł. Większość akcji jednak kończyło się niedokładnymi dośrodkowaniami. Żarek za to skrupulatnie realizował swoje założenie, czyli szczelna obrona i szybki kontratak. W 15 min. wyprowadzili szybką kontrę. Jeden z bocznych obrońców zagrał długą piłkę na wolne pole. Do piłki dopadał pomocnik gospodarzy i popędził w stronę bramki Kwartnika. Zawodnik Stronia będąc w polu karnym zdecydował się na strzał, który wpadł do sieci i dał prowadzenie Żarkowi. Nasi zawodnicy trochę się podłamali, jednak dalej próbowali grać swoje. Kilka krotnie oddali strzały zza pola karnego jednak albo brakowało celności, albo któryś z obrońców naszych rywali zdołał zablokować strzał. Najbliżej strzelenia bramki był nasz napastnik M. Kluza, który trafił w słupek. Do przerwy wynik jednak się nie zmienił i to Żarek schodził do szatni jako zwycięzca.
         W drugiej połowie nasi zawodnicy za wszelką cenę chcieli strzelić bramkę. Chełm cały czas grał wysoko, konstruując akcję. W 63 min Maciek Kluza otrzymał piłkę w polu karnym odwrócił się i oddał lekki, ale precyzyjny strzał po ziemi na bramkę rywali. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Mamy wynik 1:1. Minuty uciekały, nasi zawodnicy wiedzieli, że muszą zrobić wszystko aby wygrać to spotkanie. Jednak w grę Chełmu wkradało się dużo niedokładności i niepotrzebnych strat. Żarek, w dalszym ciągu konsekwentnie bronił swojej bramki, odpalając raz za czas dłuższą piłkę.
Na zmianę wyniku musieliśmy czekać do 80 min. R. Marcowski będąc w posiadaniu piłki w bocznej strefie boiska zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Sebastian Wiewióra wyskoczył do góry i odbił piłkę głową, a bramkarz Żarka Stronie – Dawid Pękala, który jeszcze niedawno reprezentował barwy naszego klubu wpadł w naszego zawodnik trafiając go w głowę. Sędzia wskazał na rzut karny, a golkipera ukarał żółtym kartonikiem.
Jedenastkę wykonał T. Pilch, który pewnie zamienił ją na bramkę. Prowadzimy 2:1.
Kilka minut później jeden z naszych obrońców stracił piłkę w bocznej strefie. Stronianie natychmiast chcieli to wykorzystać i żwawo ruszyli na naszą bramkę. Radek Marcowski zatrzymał tą akcję dopuszczając się faulu za co został ukarany żółtą kartką. Rzut wolny wykonał kapitan Stronia, który postraszył naszych zawodników precyzyjnym strzałem w okno. Świetnie jednak interweniował D. Kwartnik, który odbił piłkę na rzut rożny. Wynik meczu nie zmienił się i to nasi zawodnicy dopisują 3 punkty w tabeli.

Żarek Stronie 1:2 Chełm Stryszów
M. Kluza
T. Pilch (k)

Skład:D. Kwartnik, P. Radomski (c), R. Bartosz, M.Jaworski, R. Mikołajek, M. Pawłowski (P. Marcowski), T. Pilch, S.Wiewióra, R. Marcowski, M. Kluza (M. Kluza), M. Franik

Gratulujemy naszej drużynie pozytywnego wyniku. Zawodnikom Żarka dziękujemy za dobrą grę pełną emocji i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu, a kibicom dziękujemy za liczne wsparcie.

Fotorelacja: Justyna Wróbel & Patrycja Leśniak