Lider pokonany!

W sobotę [11.09.2021r] jak wszystkim wiadomo nasi seniorzy rozegrali 5 już kolejkę Wadowickiej klasy-B. Rywalem naszej drużyny był ciężki przeciwnik – Spartak Skawce, który grał na własnym stadionie. Zawodnicy Spartaka utrudnili sobie zadanie, ponieważ w 10 min. jeden z zawodników gospodarzy kopnął bez piłki naszego zawodnika, za co obejrzał czerwony kartonik, a Skawce musiały grać w 10.
          Nasi zawodnicy po tym zdarzeniu, chyba pomyśleli, że mecz już jest wygrany. Pomimo, że utrzymywali się przy piłce, to nie stwarzali żadnych okazji do strzelenia bramki. Skawce za to cofnęły się do obrony i grali z kontry. Po jednym z kontrataków wywalczyli rzut rożny, który zamienili na bramkę. Do przerwy nasi zawodnicy przegrywali 1:0.
         W drugiej połowie Chełm odmienił swoją grę i pewniej ruszył do przodu, wierząc, że jest w stanie wygrać to spotkanie. Po jednej z akcji z bocznej strefy boiska i dośrodkowaniu w pole karne S. Wiewióra uderzył piłkę głową. Bramkarz gospodarzy wybił piłkę przed siebie, a R. Mikołajek wpakował piłę do bramki. Sędzia główny uznał bramkę, jednak zawodnicy Spartaka, żwawo ruszyli z pretensjami do sędziego bocznego, a ten pod wpływem krytyki stwierdził, że był spalony. Sędzia główny zmienił swoją decyzję i bramka została nieuznana. Zawodnicy Chełmu pomimo złości wiedzieli, że są w stanie wywieść z Skawiec 3 punkty.
          Kilka minut później S. Wiewióra otrzymał piłkę przed polem karnym rywali obrócił się i oddał piękny strzał w samo okno nie dając najmniejszych szans bramkarzowi. Tym razem sędzia już musiał uznać bramkę. To trafienie napędziło naszych zawodników, którzy do ostatnich minut walczyli, aby odnieść zwycięstwo. W doliczonym czasie gry znów S. Wiewióra zdecydował się na silne uderzenie na bramkę, zza pola karnego. Posłał piłkę płasko, jednak ta odbiła się od słupka i wpadła wprost pod nogi M. Franika, który bez zastanowienia skierował futbolówkę do siatki. W ostatnich minutach nasi zawodnicy wytargali zwycięstwo i zdobyli cenne 3 punkty!

Spartak Skawce 1:2 Chełm Stryszów
S. Wiewióra
M. Franik

Skład: D. Kwartnik, P. Radomski (c) (S. Wiewióra), M. Jaworski, R. Bartosz, R. Mikołajek, M. Pawłowski (P. Worytko),
T. Pilch, M. Kluza (T. Żmija), R. Marcowski, M. Franik, M. Kluza

Fotorelacja:Justyna Wróbel & Patrycja Leśniak

Wielkie brawa dla naszych zawodników, za walkę i wiarę do samego końca. Zawodnikom Spartaka dziękujemy za dobrą grę i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu, a Wam drodzy kibice, dziękujemy, za liczne przybycie i głośne wsparcie z trybun!