Stryszowski Zorro!

Dziś mija 3 tydzień odkąd nasi seniorzy zakończyli pierwszą połowę sezony 2021/22. Niektórzy pewnie do dziś zastanawiają się, co to za Zorro pojawił się na kilka ostatnich kolejek w szeregach naszej drużyny. Śpieszymy z tłumaczeniem.
        Wszystko zaczęło się 12.06.2021r., kiedy to nasi seniorzy mierzyli się z drużyną Grom Grzechynia na wyjeździe. Nasza drużyna w tedy zremisowała 1:1 po bramce T. Pilch. W końcówce tego spotkania Marek Łypik wywalczył piłkę w powietrzu, jednak przy tym mocno ucierpiał. Zawodnik gospodarzy był spóźniony i głową trafił w twarz naszego pomocnika, łamiąc mu przy tym prawą kość jarzynową i łuk jarzmowy. Nikt po tym groźnie wyglądający zdarzeniu nie przypuszczał, że konsekwencje będą aż tak dotkliwe.
M. Łypik musiał zrezygnować z gry na 5 miesięcy. Niecałe dwa tygodnie od tego wypadku [24.06.2021r. ] nasz zawodnik przeszedł operację zespolenia złamanych kości pod okiem w Specjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Zabieg trwał godzinę i na całe szczęście zakończył się powodzeniem. Po dwóch miesiącach rekonwalescencji nasz środkowy pomocnik wrócił do pełnych sił i pojawił się na treningach. Marek wyraził chęć powrotu na blisko, jednak obawiał się odnowienia kontuzji. Członkowie naszego klubu postanowili pomóc w powrocie i znaleźli placówkę fizjoterapeutyczna w Warszawie Return to Play - Fizjoterapia Sportowa, która współpracuje z hiszpańską firmą zajmującą się tworzeniem masek ochronnych na twarz/nos i pomaga szybciej wrócić zawodnikom na boisko. Marek udał się do Warszawy gdzie zaprojektowano i stworzono maskę, która chroni jego twarz podczas gry. Zarząd klubu postanowił wesprzeć M. Łypika w tej ciężkiej sytuacji i pokrył koszt maski, który wynosił 2500 zł. Cała kwota została opłacona z budżetu klubu. I tak właśnie w drużynie Chełmu pojawił się Stryszowski Zorro.

Korzystając z okazji polecamy usługi Return to Play - Fizjoterapia Sportowa wszystkim którzy chcą wrócić do aktywności fizycznej. Profesjonalne podejście do pacjenta, doświadczenie i wiedza to cechy, które charakteryzują pracowników tej placówki. Naprawdę polecamy i zarazem dziękujemy w imieniu Marka jak i całego klubu , wszystkich fizjoterapeutom, którzy pomogli naszemu koledze wrócić silniejszym do piłki nożnej.

W imieniu Marka, zawodników i członków zarządu dziękujemy również wszystkim kibicom, którzy zakupili bilet na meczu [19.06.2021r] Chełm Stryszów vs Zryw Lanckorona. Kwota zebrana została przekazana naszemu pomocnikowi, aby szybciej mógł powrócić na boisko.

Wielkie brawa i słowa uznania należą się również samemu Markowi, który zdecydował się na powrót do gry i w dalszym ciągu reprezentuje barwy naszego klubu. DZIĘKUJEMY!