Zwycięstwo i awans w tabeli!

W ubiegłą sobotę [02.10.2021r.] nasi seniorzy rozegrali 8-kolejkę Wadowickiej B-klasy. Przeciwnikiem Chełmu była przyjezdna drużyna z Lanckorony,
Zawodnicy naszego klubu od pierwszych minut napierali na bramkę rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 18 minucie meczu nasz skrzydłowy wyrzucił piłkę z autu w pole karne rywali. S. Wiewióra przyjął piłkę tyłem do bramki Lackorony, już się odwracał do strzału, a tu stoper gości próbując odebrać mu piłkę kopnął naszego napastnika. Sędzia odgwizdał rzut karny. Do jedenastki pewnie poszedł M. Franik, który bez większych problemów trafił do bramki.
Lanckorona szybko odpowiedziała bramką. W 25 min podczas wyprowadzenia piłki z własnego pola karnego, jeden z naszych środkowych pomocników pośliznął się podczas przyjmowania futbolówki. Napastnik Lackorony to wykorzystał przejął piłkę, popędził na bramkę Chełmu i oddał strzał pokonując naszego bramkarza. Chełm 1:1 Zryw Lanckorona.
Po tej bramce nasi zawodnicy stracili pomysł na grę. Dużo niedokładnych podań, długich piłek i fauli w wykonaniu naszych zawodników przeplatane były sporadycznymi kontrami. Tuż przed przerwą Lanckorona wykonała korner, po którym mogła wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu jeden z zawodników gości zgrał piłkę głową do kolegi, a ten uderzył płaskim strzałem na bramkę Kabiego. Piłka odbiła się od słupa, a stojący na linii R. Marcowski wybił futbolówkę, oddalając zagrożenie.Do przerwy wynik jednak się nie zmienił – 1:1.

W drugiej połowie meczu trener Chełmu zmienił ustawienie naszej drużyny oraz dokonał potrójnej zmiany. Na boisku pojawili się T.Pilch (M. Kluza), P. Marcowski (P.Wortyko), M. Jaworski (M. Pawlowski). Chełm zaczął dłużej utrzymywać się przy piłce i kontrolować grę, jednak nie wyglądało to tak dobrze jak chociażby w meczu z Zebrzydowicami. Kilka krotnie nasi zawodnicy testowali bramkarza rywali strzałami z dystansu. W 60 min po pięknym strzale z ok 25m. R. Mikołajek dał prowadzenie naszej drużynie. Kilkanaście minut później M. Franik miał szansę na zdobycie drugiej bramki w tym meczu. Wyszedł sam na sam z bramkarzem. Golkiper Zrywu wyszedł jednak z bramki i rzucił się wprost pod nogi Michała. Po tym starciu bramkarz Lackorony doznał kontuzji i musiał opuścić murawę. W 75 min. jeden z naszych zawodników odebrał piłkę w bocznej strefie boiska i dośrodkował na wbiegającego Marcowskiego. Przemek jednak pod naciskiem obrońców nieczysto trafił piłkę głową. Na 5 min. przed ostatnim gwizdkiem T. Pilch samotnym rajdem minął obrońców Lanckorony i będąc sam na sam z bramkarzem oddał strzał, jednak cytując komentatora z FIFY „tym strzałem postraszył gołębie na stadionie” - piłka minęła słupek i nie wpadła do bramki. Wynik meczu się już nie zmienił. Chełm zwyciężą 2:1 i dopisuje kolejne 3 punkty. Po tej kolejce nasza seniorska drużyna awansowała na 3 pozycję w tabeli wyprzedzając Spartak Skawce.

Chełm Stryszów 2:1 Zryw Lanckorona
M. Franik (k)
R. Mikołajek

Skład: D. Kwartnik, P. Radomski (c), R. Bartosz,R. Mikołajek, M. Pawłowski (M. Jaworski), M. Kluza (T. Pilch), P. Worytko (P. Marcowski),R. Marcowski,M. Kluza (K. Stawowy),S. Wiewióra, M. Franik

Fotorelacja: Patrycja Leśniak

Gratulujemy naszej drużynie pozytywnego wyniku.Zawodnikom Lanckorony dziękujemy za dobrą grę i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu, a kibicom dziękujemy za liczne wsparcie.